Erez Soref

Onze roeping

Een deel van onze roeping als Joodse volgelingen van Jezus in het land Israël en wereldwijd is om onder onze eigen mensen te leven en met onze families, vrienden en buren te delen dat Jesjoea van Nazareth eigenlijk één van ons is, en dat Hij niet alleen kwam voor alle andere volken, wat geweldig is, maar dat hij in de eerste plaats kwam voor de verloren schapen van het huis Israël.

Het is volkomen Joods om in de Messias te geloven. De niet-Joodse wereld heeft het eigenlijk overgenomen van de Joden. Ik denk niet dat er een andere manier is om gered te worden dan alleen door het offer van de Messias. De Joodse manier van redding is door het bloed van een offer, dus er is geen andere Joodse manier.
Er komt een tijd, daarover lezen we zowel in de Hebreeuwse Bijbel als in het Nieuwe Testament, dat heel Israël gered zal worden. Dat gaat gebeuren - zoals ik het begrijp - helemaal aan het einde van de periode van zeven jaar die de ‘grote verdrukking’ wordt genoemd. Voor ónze tijd mogen we bidden dat er hieraan voorafgaand een opwekking zal zijn onder het Joodse volk.

Gedeeltelijke blindheid

Aan het einde van Deuteronomium gaan Mozes en Jozua voor het laatst de tabernakel binnen en God zegt tegen Mozes: “Spoedig zul je tot je vaderen verzameld worden.” Dit betekent dat je spoedig zult sterven. “De kinderen van Israël zullen mij de rug toekeren en dan zal Ik mijn gezicht voor hen verbergen.” We springen naar Romeinen 11 waar Paulus het heeft over de blindheid van Israël: “Zijn zij gevallen om nooit meer op te staan? God verhoede!” De blindheid is hen overkomen met een doel. Waarom is het gebeurd? Daardoor kon het evangelie naar de heidenen gaan. Dan zegt hij: “Maar wees niet onwetend over dit geheimenis: de blindheid is over een deel van hen gekomen.” Waarom gedeeltelijk? “Omdat er een overblijfsel is van eigenlijk te vroeg geboren kinderen die geloven.” De gedeeltelijke blindheid duurt totdat de volheid van de heidenen binnengaat. Dan zal heel Israël gered worden!
Het is heel belangrijk om dit te begrijpen. Want als je je geloof deelt met een Joodse vriend en deze het niet kan zien, dan is dat omdat haar of zijn ogen zijn toegesloten door God.

Israëls uiteindelijke herstel

In Zacharia 12 staat dat God Zijn Geest van smeking zal uitstorten over alle bewoners van het land Israël en dat zij zullen opzien naar Hem die zij doorstoken hebben. In Jesaja 61:5-6 staat: “Vreemden zullen uw kudden weiden, vreemdelingen zullen uw akkerbouwers en uw wijnbouwers zijn. Ú echter zult genoemd worden: priesters van de HEERE … en dienaren van onze God.”
De volken zullen naar Jeruzalem trekken, hun rijkdom daarheen brengen en daar leren hoe ze moeten leven: “Vele volken zullen gaan en zeggen: Kom, laten wij opgaan naar de berg van de HEERE, naar het huis van de God van Jakob; dan zal Hij ons onderwijzen aangaande Zijn wegen, en zullen wij Zijn paden bewandelen.” (Jesaja 2)
Wie zijn degenen die de volken Gods wegen zullen leren? Het is het Joodse volk dat teruggekeerd zal zijn tot God. Zij zullen degenen zijn die de naties zullen onderwijzen.
Ik denk dat het zo zal gebeuren, want ook Zacharia 8 zegt dat tien heidenen de klederen van één Jood zullen vasthouden om hen te onderwijzen. Het is geen kwestie van hiërarchie of aanmatiging - God verhoede het - maar een kwestie van roeping. God heeft een roeping voor het Joodse volk als een natie van priesters. Het woord van God overdrijft niet. Als God zegt dat Hij hen tot zichzelf zal terugbrengen, dan zal Hij dat ook doen!

Dr. Erez Soref is president van het Israel Bibel College in Netanya.

Bron: De Visie van de Messiasbelijdende Joden in Israël (YouTube)

Dit artikel is afkomstig uit het maandblad Hadderech van juni 2025